#KonumuzSensin Projesi İle Üniversite Öğrencilerinin Eğitimine Katkı Sağlıyoruz

Borusan Kocabıyık Vakfı olarak, üniversitelilerin yaşadıkları beslenme ve ulaşım sorunlarına kayıtsız kalamadık Askıda Ne Var sosyal girişimi ile ve #KonumuzSensin kampanyasını 2022’de de tekrar gündeme getirdik…

Geçtiğimiz yıl Borusan Kocabıyık Vakfı, Borusan Grup Şirketleri ve gönüllülerin desteğiyle 1.200’den fazla üniversite öğrencisinin yurt ve yemekhane giderleri için 1 milyon TL’den fazla destek sağlamıştık. Son dönemde üniversite öğrencileri ile yaptığımız focus grup görüşmelerinde, gençlerin birincil ihtiyaçlarından olan ulaşım ve yemekhane masraflarını karşılamakta güçlük çektiklerini ve bu ihtiyaçları karşılayamadıkları zaman sosyal, psikolojik ve akademik açıdan olumsuz etkilendiklerini sıkça dile getirdiklerini gördük.

10. yıldır üniversite öğrencilerine ücretsiz tiyatro-konser-sinema bileti, teknolojik ürünler, staj gibi ürün ve hizmetler sunan Askıda Ne Var ile tekrar iletişime geçerek #PaylaşımGünü gibi, topluma paylaşma kültürünün ne kadar önemli olduğunu hatırlatan güzel bir günde başlayacak #KonumuzSensin projemizi tekrar gündeme getirdik.

Vakıf olarak, başlangıçta 1.000 Üniversite öğrencisinin; 300 TL’si Yemekhane, 100 TL’si ise Ulaşım olacak şekilde toplam 400 TL’lik bir aylık yemekhane ve ulaşım masraflarını üstlendiğimiz bu kampanyadan daha fazla öğrencisinin yararlannasını istiyoruz.

Topluma gönül borcumuzu ödeme yaklaşımıyla, kısıtlı insan kaynağımızı ve maddi manevi tüm imkanlarımızı bu kampanya doğrultusunda var gücümüzle üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak için kullanıyoruz.

Projemize bireysel bağışlarınızla destek olmak isterseniz askidanevar.com’u ziyaret edebilirsiniz ve aşağıdaki adımları takip ederek üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlayabilirsiniz.