Borusan Contemporary Sergileri 18 Ağustos 2024 Tarihine Kadar Devam Ediyor!

Borusan Contemporary, yeni sezonu “Mat Collishaw: Aritmi” ve “Dijital Mitolojiler” başlıklı iki sergiyle karşıladı. Sergiler 18 Ağustos 2024 tarihine kadar hafta sonları Perili Köşk’te izlenebilecek.

Küratörlüğünü Alice Sharp’ın üstlendiği “Mat Collishaw: Aritmi” bilim ve tarih disiplinlerinin perspektifleriyle geliştirilen estetik fikirleri yapay zekâ teknolojileriyle birleştiriyor. Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu siparişiyle üretilen “Çınlayan Sirenler” isimli mekâna özgü heykelin de yer aldığı sergi, Mat Collishaw’un son dönem çalışmalarını bir araya getiriyor.

“Dijital Mitolojiler” ise Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan seçilmiş altmış bir yapıttan oluşuyor. Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği seçki kapsamında daha önce sergilenmemiş dört yeni eser sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. “Dijital Mitolojiler”, daha önceki koleksiyon sergilerinden farklı olarak Perili Köşk’ün her katında farklı bir sanatçının çalışmalarına odaklanan bütüncül deneyimler sunmayı hedefliyor.

Borusan Contemporary sergilerini hafta sonları 10:00-19:00 saatleri arasında Perili Köşk’te görebilirsiniz. Son ziyaretçi kabulü 18:00’de yapılmaktadır.

Görsel:
Mat Collishaw, "Çınlayan Sirenler", 2023.