Borusan Mentorları Mentee'leri ile Buluştular

Geçtiğimiz Cumartesi günü Borusan Kocabıyık Vakfı Bursiyer Mentorluk Projesi toplantısını Mentorlarımız ve Menteelerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. MCT'den Ayçe Armağan Hamzaoğlu’larının mentorlara verdiği eğitimle başlayan toplantıda 28 Aralık 2012 tarihinde kaybettiğimiz kurucumuz merhum Asım Kocabıyık’ın hayatını anlatan kısa film ile Borusan Kocabıyık Vakfı tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Borusan Kocabıyık Vakfı Müdürü Nihal Alptekin ve Borusan İK ve 6 Sigma Genel Müdür Yardımcısı Semra Akman'dan konuşmasından sonra eski Mentor ve Menteemizin de tecrübelerini paylaştığı toplantıya katılım 100 kişiyi geçti. Konuşmasında Asım Bey'i anan ve anılarını yâd eden Nihal Alptekin "Bizim en önemli görevimiz Asım Kocabıyık'ın bıraktığı en büyük miras olan Borusan’ı ve Borusan Kocabıyık Vakfı’nı onun ismine yakışır bir şekilde geleceğe taşımak olacaktır" dedi.

Semra Akman da konuşmasında şunları söyledi: "Bursiyerlerimiz için bir mentorlarının olması çok önemli. Mentorlarımız, bursiyerlerimiz olan sizlerin sorunlarını çözmek için değil, sizlerin hayatınızda yol çizmenize, farklı bakış açılarına sahip olmanıza ve kendi tecrübelerini sizinle paylaşıp kendi hayatınıza çıkarımlar yapmanız için buradalar."

Toplantıdan sonraki 1 saatlik serbest bölümde ise yeni Mentorlarımız ve Menteelerimiz birbirlerini tanıma ve sohbet etme fırsatı buldular.