Önemli Duyuru / Tarih Değişikliği:
Cumhuriyetin Yüzü Sergi Sohbetlerinde
Ali Kayaalp ile Erken Cumhuriyet Döneminin Görsel Kültürü

*Cumhuriyetin Yüzü Sergi Sohbetleri kapsamında 4 Mayıs Cumartesi saat 14.00’te gerçekleşmesi planlanan "Ali Kayaalp ile Erken Cumhuriyet Döneminin Görsel Kültürü" etkinliğimiz, 11 Mayıs Cumartesi saat 14.00'e ertelenmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Uzun Cumartesi kapsamında yürüttüğümüz Sergi Sohbetlerinin yeni etkinliğinde, erken Cumhuriyet döneminin görsel kültürü hakkında konuşacağız. Moderatörler Nihal Boztekin ve İzzet Umut Çelik’in yürüteceği bu sohbette, konuğumuz Ali Kayaalp, sergideki resimlerden ve grafik çalışmalardan yola çıkarak, genç Cumhuriyetin inşa etmek istediği toplum düşüncesinin etrafında şekillenen ikonografi alanına odaklanacak. “Erken Cumhuriyet Döneminin Görsel Kültürü” başlıklı sohbet, 11 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te, Galataport İstanbul O2 Blok’ta yer alan Cumhuriyetin Yüzü sergisinde gerçekleşecek.

Katılım ücretsizdir. Kayıt için iletisim[at]bkv.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Cumhuriyetin çağdaşlaşma sürecini hatırlamaya ve kültür mirasını yeniden tanımaya davet eden içeriğiyle, sergimizi Pazartesi hariç her gün 11.00-20.00, Cumartesileri ise 11.00-22.00 saatleri arasında Galataport İstanbul O2 Blok’ta ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.