Carlo Tenan:
BİFO’nun Yeni Sanat Yönetmeni ve Sürekli Şefi

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), konuk şefi olarak verdiği konserlerle dinleyicilerin beğenisini kazanan Carlo Tenan ile 2023-2024 sezonundan itibaren sanat yönetmeni olarak yoluna devam edecek. 2024-2025 sezonundan itibaren Carlo Tenan, BİFO’nun sürekli şefi olarak görev yapacak.

Carlo Tenan, opera, bale ve senfonik müzik yorumları her geçen gün artan uluslararası bir ilgiyi üzerine çeken, derin bir çağdaş müzik kavrayışına sahip bir müzisyen ve besteci. Orkestra şefliği, piyano, obua, kompozisyon ve elektronik müzik bölümlerinden mezun olduktan sonra Sir Antonio Pappano, Maestro Mstislav Rostropoviç ve Maestro Lorin Maazel’in yardımcısı olarak kariyerine başladı.

Geçtiğimiz sene Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile bir araya geldiği konserlerin yanı sıra Pomeriggi Musicali Orkestrası ve Wunderkammer Orkestrası gibi son derece prestijli orkestraları yönetti. Bestelediği eserler, uluslararası birçok yarışmada ödül aldı. Wonderbrass topluluğu tarafından seslendirilen ve kaydedilen nefesli çalgılar altılısı için yazdığı 4.0 isimli yapıtı, övgü dolu eleştiriler aldı.