Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümüne Özel Bir Sergi: Cumhuriyetin Yüzü

Borusan Kocabıyık Vakfı, Cumhuriyetin 100. yılını kapsamlı bir sergiyle kutluyor. Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin ilanı sonrasında yaşanan toplumsal ve kültürel iklimi, sosyal yaşam, eşitlik, kültür ve sanat üzerinden anlatmaya odaklanan serginin proje danışmanlığını Prof. Dr. Haluk Oral, küratörlüğünü İzzeddin Çalışlar üstlendi.

Borusan Contemporary’nin katkılarıyla hayata geçirilen ve birçok disiplini bir araya getirerek Cumhuriyetin kültürel izlerini takip etmeye davet eden sergi, kişisel arşivler ve koleksiyonlardan yapılan seçkilerin yanı sıra iş birliği yaptığımız kurumlardan ödünç alınan eserlerle oluşturuldu.
Cumhuriyetin ilk dönemlerine ait birçok katmanı belli kurumsal değerleri göz önünde bulundurarak sanatsal yaratılar üzerinden aktarmayı hedefleyen “Cumhuriyetin Yüzü”, hem Borusan Grubu Kurucu Onursal Başkanımız Asım Kocabıyık’ın emanetiyle hem de Borusan Kocabıyık Vakfı’nın toplumsal katkı sağladığı alanlarla örtüşen bir çerçevede düzenlendi.

Sergi, Galataport O2 Binası’nda Pazartesileri hariç her gün 1 Kasım-2 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak ve rehberli turlar eşliğinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

Basın bülteni için lütfen tıklayın.