ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ GEMLİK SUNĞİPEK ASIM KOCABIYIK YERLEŞKESİ ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ GEMLİK SUNĞİPEK ASIM KOCABIYIK YERLEŞKESİ ASIM KOCABIYIK MESLEK YÜKSEKOKULU

Borusan Kocabıyık Vakfı, 2005 yılı Şubat ayında Uludağ Üniversitesi’nden gelen talep üzerine bir meslek yüksekokulu yaptırma kararı almıştır.

Adı Atatürk tarafından verilen ve 1 Şubat 1938’de yine Atatürk tarafından hizmete açılan Sunğipek Fabrikası 2004 yılında Uludağ Üniversitesine tahsis edilince yapılaşma çalışmalarına başlanmıştır.

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından 2005 yılı Ekim ayında 2.200 metrekarelik tek katlı ambar, Uludağ Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu uygulama projelerine göre iki kat olarak inşa edilmeye başlanmış ve 2006 yılında tamamlanarak eğitime başlamıştır. “Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu” 14 Kasım 2006 tarihinde Uludağ Üniversitesi’ne teslim edilmiştir.

Eğitim birimleri binasında 11 derslik, donanımlı 7 laboratuvar, toplantı, dinlenme, çizim, okuma, seminer salonları ile kütüphane, kafeterya ve öğretim elemanları için yeterli sayıda büro bulunmaktadır.

Okulda “Gıda Teknolojisi”, “Harita ve Kadastro” ve “Bitkisel Üretim” programlarını kapsayan Teknik Programlar Bölümü, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü ve Denizcilik Programları Bölümü olmak üzere 3 bölüm mevcuttur. İleriki yıllarda 5 program daha ilave edilmesi düşünülmektedir.

FOTOĞRAFLAR

Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi'nin web sitesi için tıklayınız.